VĮ Valstybinių miškų urėdija
Raseinių regioninis padalinys
IDENTIFIKACINIS NR. 24.

Akacijų g. 1, Norgėlų km., Raseinių r. 
Tel. (8 428) 71300,
faKS. (8 428) 71305
raseiniai@vivmu.lt

 
Rekreacija

Rekreacinė infrastruktūra VĮ Raseinių miškų urėdijoje

        Šiuo metu urėdijoje yra 29 rekreaciniai objektai. Jie išsidėstę visose girininkijose. Veikia 3 pažintiniai takai: 2 Viduklės girininkijoje ir 1 Padubysio girininkijoje. Padubysio girininkijoje taip pat  yra stovyklavietė ir apžvalgos aikštelė. Visoje urėdijos teritorijoje yra 10 poilsiaviečių ir 13 atokvėpio vietų.

         Visi esantys urėdijoje rekreaciniai objektai buvo įrengti urėdijos jėgomis, tik projektavimui (Jūkainių pažintinis-rekreacinis takas) pasinaudota specialistų pagalba. Visi įrengimo darbai atlikti urėdijos darbuotojų ir jos nuolatinių rangovų pastangomis.Tik Šimkaičių girininkijoje įrengtos poilsiavietės statybos išlaidoms padengtos iš Europos sąjungos struktūrinių fondų. Plačiau apie labiau lankytojų mėgiamus objektus:

 

    

       Įvairios funkcinės paskirties takai ir trasos valstybiniuose miškuose

    

       1. Jūkainių pažintinis- rekreacinis takas. Pritaikytas žmonėms su negalia. Įrengtas Viduklės girininkijoje. Telefonas pasiteiravimui apie objektą  8 698 03263. Bendras tako ilgis 2,5 km., apie 650 m. tako ilgio pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia. Jūkainių pažintinis-rekreacinis takas įrengtas netoli Viduklės miestelio, tarp kelio iš Viduklės į Gylius ir Apusino upelio, atskirame keturių kvartalų miške, kuris dėl išraiškingo reljefo paskelbtas geomorfologiniu draustiniu. Čia galima pakeliauti, pasidžiaugti gamta, paklajoti po nuostabaus grožio beržyną, pasigėrėti ąžuolais, kurie savo šakomis ošia didingos praeities šventgirės melodiją… Taką puošia tautodailininkų pagamintos skulptūros, papildo reklaminiai bei informaciniai stendai, kuriuose pateikta daug informacijos apie šiame miške augančius medžius ir krūmus. Daug malonių akimirkų galima patirti nuo apžvalgos aikštelės žvelgiant į tvenkinį, neišdildoma įspūdį paliks kelionė per žemapelkę.

 

   

 

2. Padubysio pažintinis takas, poilsiavietė “Gražusis ąžuolas”. Takas įrengtas Padubysio girininkijoje Bedančių miško 36 kvartale, telefonas pasiteirauti apie objektą 8-614 56180. Tako ilgis apie 400 metrų.

       Padubysio girininkijos pažintinis takas tai lentelėmis grįstas apie 400 metrų ilgio vingiuotas takas vedantis pro šiam miškui būdingas drėgnas augimvietes bei skirtingų medžių grupes. Prie tako pastatyti meniški informaciniai stulpai apibūdinantys būdingas vietas. Tako pabaigoje išvystame išskirtinio grožio bei matmenų gamtos paminklą “Gražųjį ąžuolą”. Po juo stovi įspūdingų matmenų gilė su išdrožinėta informacija apie šį gamtos paminklą. Prie tako įrengta atokvėpio vieta.

                  

 

Kultūros paveldo objektai/ nekilnojamosios kultūros vertybės valstybiniuose miškuose:

     

     3. Monumentas partizanų kariams - poilsiavietė “Žaliu taku”. Objektas yra Šimkaičių girininkijos 15 kvartalo 6;7;8 sklypuose. Telefonas pasiteirauti apie objektą 8 686 04103.

     Ši vieta svarbi istorine prasme, nes manoma, kad partizaninių pokario kovų metu, už demokratinės ir laisvos Lietuvos atkūrimą, su sovietiniais okupantais, šiame miškelyje žuvo ir buvo užkasta apie 70 žmonių. Todėl šio miškelio kampe 1990 m. buvo pastatytas paminklas žuvusiems už Lietuvos laisvę, su įrašytais 21 žuvusiojo vardais, kurių artimieji ir pažįstami tai patvirtino. Visi jie priklausė Kęstučio apygardos partizanų būriams, kurių vyriausiasis vadas buvo generolas Jonas Žemaitis. Kasmet čia vyksta minėjimai, suvažiuoja žuvusiųjų artimieji.

     Todėl prie kelio “Raseiniai – Šimkaičiai – Jurbarkas” tame pačiame miškelyje yra įkurta poilsiavietė “Žaliu taku”, pastatyta varpo formos pavėsinė, supynės, įrengtas tualetas. Nuo poilsiavietės yra nužymėtas miško takelis link minėto partizanų paminklo. Čia gali papietauti bei pailsėti atvykę žmonės besidomintys krašto istorija.

 Trumpalaikio poilsio vietos valstybiniuose miškuose

 

     4. Poilsiavietė "Laužavietė" įrengta Viduklės girininkijos 35/40 kvartalų 26/4 sklypuose. Telefonas pasiteiravimui apie objektą 8-698 03263

     Tai viena iš seniausiai žinomų poilsiaviečių urėdijoje, įrengta prie pagrindinio kelio einančio per didžiausią Viduklės girininkijos mišką. Joje pastatyta gan didelė pavėsinė, kurios stulpus puošia drožiniai medžioklės tema. Yra įrengta vaikų žaidimo aikštelė, didelė laužavietė. Prie poilsiavietės pastatytas informacinis stendas su miško schema. Ši poilsiavietė dažnai lankoma vaikų ekskursijų, sustoja pailsėti grybautojai, uogautojai ar poilsio miške ieškantys žmonės.

     5. Poilsiavietė "Prie grybo" įrengta Vadžgirio girininkijos 56 kvartalo 1. sklype. Telefonas pasiteiravimui apie objektą 8-687 76599

     Ši poilsiavietė įrengta miško kampe prie kelio Raseiniai – Eržvilkas – Vadžgirys kryžkelės. Kaip atokvėpio vieta egzistavo jau seniai, bet 2006 m. buvo atnaujinta ir išplėsta iki poilsiavietės. Prie poilsiavietės yra pastatytas paminklas Kęstučio apygardos partizanų būrio vyriausiojo vado Jono Žemaičio atminimui. Poilsiavietėje pastatyta pavėsinė, šiukšliadėžė, įrengtas tualetas, laužavietė. Čia dažniausiai sustoja pailsėti uogautojai ir grybautojai.

 

   6.Poilsiavietė "Prie senkelio" įrengta Pikčiūnų girininkijos 39 kvartale. Telefonas pasiteiravimui apie objektą 8-687-72004.Poilsiavietė įsikūrusi spygliuočių medyne prie seniau buvusio kelio į Grinkiškį, todėl ir pavadinta “Prie senkelio”. Pastatyta pavėsinė su stalu ir suolais, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, lauko tualetas, laužavietė. Prie poilsiavietės stovi informacinis stendas. Nuo kelio poilsiavietė atitverta tvorelėmis. Prie pagrindinio kelio pastatytos meniškos rodyklės žyminčios kryptį link poilsiavietės.

 

Kultūros paveldo objektai ir nekilnojamosios kultūros vertybės valstybiniuose miškuose:

   

   7.Poilsiavietė "Giliukas" - generolo J. Žemaičio vadavietė - bunkeris.Objektas

yra Šimkaičių girininkijos 58 kvartalo, 4 sklype. Telefonas pasiteirauti apie

objektą 8 686 04103.  Ši vieta svarbi istorine prasme, nes iš šios vietos vyko

vadovavimas pasipriešinimui sovietiniai okupacijai 1951-1953 metais. 1953m.

gegužės 30d. čekistų karinės operacijos  metu generolas J. Žemaitis buvo

apsvaigintas dujomis ir suimtas.

      Poilsiavietė įrengta tame pačiame miške už 350 metrų nuo minėto “bunkerio”. Čia gali papietauti bei pailsėti atvykę žmonės besidomintys krašto istorija, grybautojai ar norintys nuo kasdieninių rūpesčių atitrūkti ir pabūti gamtos prieglobstyje.

 

                Kiti kompleksinės paskirties objektai valstybiniuose miškuose

 

     8. Gyvūnų aptvaras. Objektas yra Viduklės girininkijos Blinstrubiškių miško

35 kvartale. Telefonas pasiteiravimui apie objektą 8 698 03263.

     2004 metais įrengtas 24 ha ploto aptvaras laukiniams gyvūnams gausinti. Daugiau kaip pusę ploto (15 ha) užima įvairiarūšis miškas, likusioje dalyje krūmuojančios pievos, aikštelės, dirbama žemė. Įrengta daug biotechninių priemonių. Šiuo metu  aptvare auginama apie 38 danieliai ir 29 muflonai. 2008 metais laisvėn paleista 13 danielių, kurie papildė  Blinstrubiškių miško biosferos poligono miško žvėrių fauną. Netgi dienos metu galima aptvare pastebėti besiganančius danielius ar muflonus.

Paskutinis atnaujinimas:2017-02-08 10:20:55
Spausdinti
Neįgaliesiems
© VĮ Valstybinių miškų urėdija Raseinių regioninis padalinys. Visos teisės saugomos. Sprendimas Idamas, naudojama Smartweb sistema